O NAS

Jesteśmy inżynierami budownictwa lądowego i wodnego - konstruktorami budowlanymi. Jako biuro projektowe działamy od 2006 roku.

Konstruktor budowlany to inżynier budownictwa lądowego i wodnego, który oblicza i projektuje konstrukcje budynków oraz różnych budowli inżynierskich, takich jak wieże, kominy, maszty, zbiorniki, budowle podziemne i wodne

Działamy w obszarze miasta Wrocławia i województwa dolnośląskiego oraz województw przyległych. Rozwiązujemy różnorakie problemy inżynierskie w zakresie konstrukcji budowlanych oraz rzeczoznawstwa budowlanego . Zajmujemy się projektowaniem konstrukcji budowlanych, wykonujemy projekty konstrukcyjne w zakresie budownictwa przemysłowego i ogólnego oraz ekspertyzy budowlane i przedsądowe.

Nasze biuro projektowe specjalizuje się w projektach konstrukcji stalowych, w których zresztą mamy największe doświadczenie. Nasze konstrukcje projektujemy dla potrzeb różnych gałęzi przemysłu, takich jak huty, odlewnie, zakłady produkcyjne a także dla potrzeb budownictwa mieszkaniowego i budynków użyteczności publicznej. Nasz zespół projektantów stanowią konstruktorzy, którzy do swojej pracy podchodzą z zamiłowaniem i zaangażowaniem. Każda konstrukcja jest inna i stanowi nowe wyzwanie dla naszego biura. Stykanie się z coraz to nowymi problemami technicznymi pozwala nam wciąż się rozwijać i doskonalić nasz warsztat konstruktorski i stale poszerzać zakres działalności naszego biura inżynierskiego. Chcąc być na bieżąco z rozwojem wiedzy technicznej dotyczącej naszej dziedziny, uczestniczymy w szkoleniach, interesujemy się nowinkami technicznymi i literaturą tematyczną. Wykonujemy także ekspertyzy budowlane oceniające stan techniczny elementów konstrukcyjnych budynków, oceny techniczne oraz projekty niezbędnych wzmocnień konstrukcji. Zdarza się, że nasi Klienci, czując się zaniepokojeni stanem technicznym użytkowanego przez nich budynku lub konstrukcji i poszukujący rzeczoznawcy budowlanego, zwracają się do naszego biura projektów z prośbą, o opinię budowlaną. Rzeczonawca budowlany to specjalista rozwiązujący problemy z konstrukcją. Obecnie zadania rzeczoznawców przejęli inżynierowie budownictwa pełniący samodzielne funkcje techniczne w budownictwie tzn. posiadający uprawnienia budowlane, zatem mogą oni na równi z rzeczoznawcami wykonywać opinie techniczne bądź ekspertyzy budowlane. Ponieważ zajmujemy się takimi zagadnieniami, do naszych zadań należy określenie rzeczywistej nośności uszkodzonej bądź zniszczonej konstrukcji, opracowanie planu badań i zaproponowanie adekwatnych środków zaradczych. Najważniejsi dla naszego biura projektów są Klienci, dokładamy wszelkich starań by sprostać ich wymaganiom. Jeśli cenią Państwo profesjonalizm, doświadczenie i indywidualne podejście do Klienta to zapraszamy do skorzystania z usług naszego biura konstrukcyjnego.

ZESPÓŁ BIURA PROJEKTOWEGO
mgr inż. Marta Białoborska
Inżynier budownictwa, konstruktor
1997 - studia magisterskie na Wydziale Budownictwa Politechniki Wrocławskiej
2004 – uprawnienia budowlane do projektowania i wykonania konstrukcji budowlanych w nieograniczonym zakresie
od 2010 – biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, o specjalności budownictwo z zakresu konstrukcji stalowych i konstrukcji fasadowych

mgr inż. Paweł Łuszczki
Inżynier budownictwa, konstruktor
2007 - studia magisterskie na Wydziale Budownictwa Politechniki Wrocławskiej